Informacje dotyczące pielęgnacji wykończonych wanien i pryszniców

Informacje dotyczące pielęgnacji nowo przeszklonych wanien

Przed pierwszym użyciem należy pozostawić wannę w temperaturze pokojowej na co najmniej 24 godziny.

Wannę można przywrócić do pełnej sprawności, ale powierzchnia może twardnieć do 2 tygodni. Z tego powodu nie używaj produktów z efektami koloryzującymi.
Traktuj swoją odnowioną wannę tak, jak w przypadku nowych przedmiotów. Nigdy nie używaj ściernych środków czyszczących i gąbek do szorowania. Można używać sody oczyszczonej, ale nie często, ponieważ może ona nieco zmniejszyć połysk wanny.

Aby zachować piękno wykończenia, ważne jest rutynowe czyszczenie, aby zapobiec gromadzeniu się osadów z mydła, które po stwardnieniu będą trudne do usunięcia (to samo może mieć miejsce pod dywanikiem łazienkowym).
Regularnie raz w tygodniu dokładnie wyczyść całą wannę. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i użyć miękkiej ściereczki do czyszczenia wanny łagodnym mydłem i wodą.

NIE UŻYWAJ produktów takich jak Comet lub Ajax, gąbek z wełny stalowej, szczotek drucianych, drapaków, ostrych materiałów ściernych, żadnych środków czyszczących zawierających WYBIELACZ lub amoniak (lub środków czyszczących zawierających amoniak). Stosowanie tych środków chemicznych spowoduje zmatowienie powierzchni wanny.

Staraj się używać tylko zalecanych produktów poniżej:

Jeśli chcesz użyć produktu niewymienionego powyżej, zawsze przetestuj produkt na małej powierzchni (takiej jak róg wanny) przed nałożeniem go na całą powierzchnię.
Zawsze zapoznaj się z instrukcjami każdego środka czyszczącego i pamiętaj, aby po czyszczeniu delikatnie pocierać i dokładnie spłukać.

Plastikowe nakładki czyszczące i/lub szczotki przeznaczone do powierzchni wanien są również ogólnie dobre w użyciu. Nie należy pozostawiać żadnych środków czyszczących na powierzchni przez dłuższy czas przed dokładnym spłukaniem.
Mydła mają na ogół charakter zasadowy, co oznacza, że mają pH wyższe niż 7,2 (uważane za neutralne). Środki czyszczące o wysokim pH (alkaliczne) lub o niskim pH (kwaśne) mogą uszkadzać lub uszkadzać większość powierzchni – zwłaszcza, jeśli są pozostawione na dłuższy czas.

Ponadto nie należy stosować żadnych automatycznych systemów czyszczenia natryskowego (odświeżania) wanien. Może w sposób ciągły rozpylić środek w jednym miejscu, co doprowadzi do powstania plam na powierzchni.
Ponieważ powierzchnia nadal utwardza się po ponownym glazurowaniu, regularne używanie i czyszczenie wanny usunie wszystkie drobne ślady kurzu z powierzchni. Kiedy już powiesisz zasłonę prysznicową i zaczniesz korzystać z wanny, już tego nie zauważysz.

Środki do czyszczenia odpływów: Zalecane są płynne środki do czyszczenia odpływów, zamiast środków do czyszczenia proszków i/lub kryształów. Jednakże, używając płynnych środków do czyszczenia odpływów, należy całkowicie spuścić stojącą wodę z wanny i wyjąć korek spustowy wanny, jeśli jest obecny. Za pomocą gąbki usuń jak najwięcej wody z wanny.

Używając lejka, aby zapobiec rozlaniu, powoli nakładaj chemikalia bezpośrednio do odpływu, pozwalając im się aktywować. Zawsze upewnij się, że chemikalia nie mają kontaktu z nową powierzchnią.
Jeśli jednak tak się stanie, natychmiast wytrzyj rozlane płyny. Staraj się oszczędnie używać środków do czyszczenia odpływów, aby nie korodowały i nie uszkadzały nowej powierzchni. Poczekaj, aż chemikalia zadziałają.

Zaleca się wślizgiwanie się przez przelew, aby usunąć drewniaki z powodu nagromadzenia włosów.

Masz psa?

Podczas mycia psa lub zwierzęcia w wykończonej wannie, zaleca się położenie na dnie wanny gumowej maty do kąpieli lub ręcznika. Ma to głównie na celu zapewnienie, że Twoje zwierzę czuje się bezpiecznie (nie chcesz, aby ślizgało się / drapało po powierzchni wanny. W przypadku większych zwierząt, takich jak psy, dobrym pomysłem jest umieszczenie ręcznika na barierce wanny, aby zapobiec wbijając się w powierzchnię wanny podczas wychodzenia.

Ważne wskazówki dotyczące pielęgnacji wykończonej wanny:

  • Produkty do kąpieli, takie jak mydła i szampony, najlepiej przechowywać w wiszącym koszu prysznicowym lub na półce. Produkty alkaliczne pozostawione na powierzchni będą z czasem wpływać na powierzchnię. Jeśli masz wbudowaną mydelniczkę, możesz jej używać do przechowywania przedmiotów, a nie na powierzchni.
  • Unikaj używania ciężkich przedmiotów lub narzędzi w pobliżu wanny, bez stosowania wyściółki ochronnej (na wypadek przypadkowego upadku).
  • Staraj się nie pozwalać dzieciom na używanie twardych, plastikowych zabawek w wannie – mogą one uszkodzić zarówno powierzchnię wanny, jak i samą zabawkę. Zalecane są miękkie zabawki gumowe.
  • Natychmiast napraw nieszczelne krany, ponieważ kapiąca woda z czasem spowoduje erozję powierzchni.
  • Nasze produkty wytrzymują użycie maty łazienkowej o doskonałej przyczepności. Jedynym ostrzeżeniem jest to, że mata MUSI zostać usunięta po użyciu; po prostu połóż matę na poręczy wanny, aby wyschła. Woda uwięziona pod przyssawkami jest zamykana w próżni i z czasem degraduje wykończenie.
  • Jeśli zajdzie potrzeba ustawienia drabiny w wannie, najpierw pod nogi drabiny umieść wyściółkę i sklejkę, aby równomiernie rozłożyć ciężar (i ogólnie uniknąć uszkodzeń).

Chociaż odnawianie wanny jest bardziej opłacalną opcją niż przebudową, często wymaga opieki i uwagi, aby zachować żywotność wanny. Sugestie na tej stronie można również zastosować do nowych urządzeń.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konkretnych wanien, zlewów lub pryszniców, zadzwoń pod numer 224-616-1766.

Wszelkie pytania dotyczące przygotowania lub procesu aplikacji, zadzwoń 224-616-1766, a chętnie Ci pomożemy.

Interesuje Cię stanowisko pracy? Zarabiaj od 300 do 800 USD dziennie, a zmiany są otwarte na elastyczność!

-Opowiemy jak znaleźć klientów i załatwić interesy

-Sprzedajemy również te same produkty profesjonalnym firmom zajmującym się renowacją wanien

Zadzwoń 224-616-1766

POBIERANIE